LIVE – ‘360 gradë’ nga Artur Zheji – “Humori, kufiri i fundit!” (29 nëntor 2018)

Last Updated onViews: 23898 | Rating: 4.01 | View Time: 2:37:3 Minutes | Likes: 97 | Disslikes: 24

Propaganda politike që shfaqet çdo ditë në ekrane, e parë në syrin kritik dhe qesëndisës të humorit, u trajtuan mbrëmjen e djeshme në emisionin 360 gradë të gazetarit Artur Zheji. “Humori, kufiri i fundit”, ishte tema që u debatua nga një panel artistësh, Altin Basha, Salsano Rrapi, Laert Vasili, Marin Orhanasi, bashkë me gazetarin Bledian Koka.

Regjisori i shoq-t satirik Altin Basha tha se reagimi është I domosdoshëm për të ruajtur shoqërinë nga autoritarizmi. Ai tregoi edhe sesi lindi ideja e spotit Air Albania.

Aktori Marin Orhanasi rrëfeu sesi u realizua në pjesë humori, marrëveshja Rama-Basha.

Një debat për mënyrën e konceptimit të qeverisjes Rama, pati mes regjisorëve Basha-Vasili.

Të ftuarit në emision ndanë qëndrimet e tyre edhe në lidhje me stilin e veshjes së kryeministrit Edi Rama ku pati qëndrime pro dhe kundër ekstravagancës së tij.

This Post Has 36 Comments

 1. Duke i vene traun njeri tjetrit dhe qindra pengesa te tjera te propagandosh per bashkim kombetar ????!! Veshtrime shume te sakta nga Altin Basha dhe Bledian Koka.

 2. Laerti di si duhet atdheu.kta tjeret po te ishte komunizem do ishin SPIUNA GRATIS

 3. Zheji te lutemi te gjithe shqiptaret ate Laertin mos e merr ne emisionet e tua se e prish komplet ate qe do te realizosh me Respekt 🇦🇱

 4. Mos e shani Laertin, ka 5 diploma ai hahahaha. Vrerë nga goja nxjerrë zagari i qelbur.

 5. Portokallia dhe humori ne Shqiperi do ndryshoje vendin? Jeni ne terezi o njerez!?
  27 vjet,ca ka ndryshuar ne mendjen e shqiptarit? Pothuajse asgje! Kush ju qeverisin akoma? Ish komunista,djem komunistash,gangstera….
  Ore,i keni bere ndonjehere pyetjen vetes: "mbase kjo koke,keshtu e do edhe festen?"
  Populli shqiptar eshte "karte e djegur",mblidheni mendjen pet kete!!! E kur ta kuptoni vertet kete gje,mbase vjen edhe ndryshimi….mbase…
  Megallomania,egoizmi dhe "cublliku" nuk i ndahen shqiptarit!
  Dhe nga qe edhe une jam shqiptar, e nuk ri dot pa shar me fjale te pista (sic shajne neper komente zakonisht) pa ja fus: " o ju qift derri nonat,motrat dhe ca ju permban pragu i shpis,mos lihni si qent o sumaxhinjt e paneleve!!! Me radhe flisni o ju shkerdhefte gamori!"
  Tani qe shava po,ndihem vertet shqiptar!

 6. Ju qe komentoni me ofendime sjeni shqiptar , Pse mburreni per vlerat e Shqiptarit dhe ne rrjete sociale vetem ofendime ndaj dikujt, sikur i njihni ju i keni pre kerthizen , sju pelqen dikush nderro kanal, pse e tregoni veten tuaj, nivelin e ulet kur skeni force komunikimi dhe te ndani mendime opinione me tjeret mos flisni fare, Sju vje turp e quani veten shqiptar dhe mburreni ne shqiptaret jemi me te miret. Se Shikoni si shpreheni si kafshe te egra, jo si qytetar te edukuar me nje kulture qe mund te te lej per te deshiruar. Turp per ju qe ofendoni me komente, kjo tregon edukaten familjare dhe ate te shoqerise qe ju rrethon.

 7. ALTIN BASHA MOS KE QENE I PESEKUTUAR? kam frike me te çuar me lope se nuk i bie tamam, ti je nje i shitur je sherbetor i opozites bravo vasili _____________________genova ____________________________italy .

 8. O Laert kari,nuk ke nivel per debate televizive ti o bos. Ti aty te kafja e lagjes… ok,aty mund te besh nje lloj debati.

 9. Zotri alertit i lumt qe nuk nenshtrihet para kesaj kategorie njerzish qe ja qdo her dhe vetem negativ , kjo me le te kuptoj se disa Jan te lindur negativ😂😂😂

 10. Dale dale Laert merre ngadale se shume mendje te nadhe ke mos na nxirr fjalet shqipe greke nga aktor po na ben histori ..ulu poshte Laert lere historine ta bejne historianet dhe te lutem mos na nxirr fjalet shqip qe jane greke se tregon injorancen ose mendjemadhesine tende.. .A e di ti qe banoret e minoritetit kane ardhur nga anadolli i Turqise dhe Enver Hoxha ju hapi shkolle greke? Kete sa per sqarim

 11. Bravo Altin, krejt i thjeshte dhe i sakte, te lumte per punen qe ben.

 12. Ky nuk eshte humor eshte realiteti abstrakt dhe teper kontradiktor shqiptar nje perceptim dhe veprim jashtezakonisht jashte cdo konteksti normal europian sa duhet ngritur nje ekspertize e eksperteve sociale me te shquar qe ti japin nje pergjigje te sakte apatise sociale ne shqiperi.

 13. Sa mire qe e fton Laertin na ben aq nder sa ska Peshtirsia e tij na hapi syte

 14. leart,,shqipnia ska ken kurr ma mjerane se sot ne te gjitha aspektet e jetes,,mos u ban kurva e edi rams ose neser e lul bashes

 15. Ju lutem zoti altin basha a mundet ta imitoni laertin ne portokalli se ka per te dale nje humor i papare

 16. Learti me duket te jet patriot edhe me patriot dhe i kulturuar se gjith te tjeret.ore pse e keni kete ves kaq te keq ne shqiperi s dini te debatoni.te gjith flisni njeheresh bertisni pse s degjoni njeri tjetrin e te flisni me rradhe.ne te gjitha emisionet beni keshtu ne çdo debat si shpellar.keshtu nuk e mer vesh njeriu 70%te bisedes dhe dukeni si maxhup si gabel si cigan.te pakultur

 17. Basha, ke ide të mira, vazhdo kështu. Zheji çfar kontributi jep….. po investimet greke a i harrove?

 18. Bledi Koka po je kaq I zoti futu ne politike e mere drejtimin e opozites e mos thuaj se vuri takse kosoves se ti e di mire se ne bote ekziston taksa e ruges

 19. Gjysmen e prezervativeve edi me duket se i ka mbaruar me salsanon

 20. Nga te gjtha maskat qe mund te vendosesh (si aktor vertet me talent) shkon e bën zgjedhje masken e rilindjes mavi. Po ngushellohem me faktin qe po ta çjerr Zheji avash avash po konsumohesh shpejt. Me thene te drejtwn ne ato emisionet e para mendova se do ishe kategoria qe e kryeson M. Mema, znj. E. Kocaqi, Zheji, etj. Hmmmm zhgenjim.

 21. Laert bytha ta qifsha mbesen e grekeve ( motren tande domethene mu ne pidh ) bo sa gjarper je qe nga pamja e deri tek koncepti kujton ti qe shqiptareve ju shitesh si shqiptar o moter qire te gjith e dine qe ti je grek dhe sulmin e agimit te arte e ke si mburoje bash si gjarperi qe e nderron lekuren ashtu je ti per te fshehur helenizmit ne gjakun mut grek qe ke..shqiptaret nuk fshijne bythen me ty dhe moter qirat greke.

 22. aman ate leartin mos e ftoni më në emisjone aq i afte është sa bëhet lëmsh me ato që thot vet, nuk ka nivel debati

 23. Po perse i thone humoristat vehtes artiste ju jeni artiste aq sa eshte zhei gazetar 😂😂😂😂😂ju jeni palacot e mbretit qe jane quajtur dikure tani i bani njerzit te qeshin por doni te jeni artiste ikni o koke qepe vari karsa

 24. Nqs aktoret do e shifnin ket koment do ju thoja 2 fjale.

  Fakti qe ka komente negavite tregon qe po beni punen e duhur si opozitar te popullit kshuqe mos u ndalni madje vazhdoni akoma me shume.
  Komentet qe jane kundra jush jan komentet e atyre klyshave te komunistave qe deri dje kur Altin Basha kishte si skenar talljen e Sali Berishes dhe politikes se tij qeshnin me te madhe dhe lavderonin Altin Bashen dhe sot keta moterqira qe deri dje qeshnin, sot shajne Altinin sepse ato e arriten ate qe donin. Por tashi nuk do e gezojn moterqimat kominista, se do terhiqen zvarre shume shpejt.

 25. Ben Blushi mendon se po bene opozite me portokallone? Disgusting nuk ja doli dote me politiken dhe i kthehet me aktoret dhe me disgusting eshte se dhe aktoret flasin ne emer te popullit . Po populli ku eshte ? Po e jap vete pergjigjen i zhytur ne varferi dhe injorance totale se se le varveria. Merni ca pare me portokalline benighted bla bla bla dhe injoranca shef portkalline

 26. Eshte aq kar ky Laerti sa nuk e ka kuptu akoma qe te gjith tallin karin me te aty. Dhe jasht kamerave thone qe me te tallin karin barbarisht me te.

Leave a Reply

Close Menu